Будинок Петра I
Будинок Петра I – один із найстаріших київських будинків, які збереглися до наших днів. Будинок був побудований на початку 18-го століття в стилі бароко за проектом Григоровича-Барського. Він розташований на вулиці Костянтинівській 6/8. Будинок названий на честь російського імператора та був побудований як садиба. Є дані, що Петро I жив саме в цьому будинку під час приїзду до Києва в 1706 році. За деякими джерелами – Будинок був у власності Івана Мазепи, який і влаштовував прийоми царю. Деякі історики не вірять в те, що цар зупинявся в цьому будинку, і твердять, що це лише красива легенда.
З 1791 року у садибі знаходився будинок психічно-хворих людей, який проіснував до 1803 року. У 1811 році Будинок був пошкоджений під час пожежі. У 1820 році був проведений ремонт будівлі, і в ньому розмістилося Подільське парафіяльне училище. З 1870-х років в будинку знаходилися казарми, а потім – дитячий притулок. У 1909 році на будівлі з’явилася меморіальна дошка: “У цій будівлі в 1706-1707 роках перебував Петро І”. Після революції будинок став житловим.
В 1978 году сооружение реконструировали. В 2007 году был проведен еще один ремонт Дома Петра I. Здесь был открыт Музей истории благотоврительности в Киеве. Сегодня там можно увидеть интерьер, стилизированный времен 19 века. Мебель для музея взяли у частных коллекционеров. В музее можно узнать о приезде императора Петра в Киев, о благотоврорительности в Киеве во временах Российской империи. Гости музея увидят здесь старинную икону 18 столетия и книгу “Жития святых” 18 века. В музее также представлена коллекция старинных фото и документов 19 века. В здании музея проводят коцерты старинной музыки.
У 1978 році споруду реконструювали. У 2007 році був проведений ще один ремонт Будинку Петра I. Тут був відкритий Музей історії благодійності в Києві. Сьогодні там можна побачити інтер’єр, стилізований епохою 19 століття. Меблі для музею були взяті у приватних колекціонерів. У музеї можна також дізнатися про приїзд імператора Петра в Київ, про благодійність у Києві часів Російської імперії. Гості музею побачать тут старовинну ікону та книгу “Житія святих” 18 століття, а також колекцію старовинних фото та документів 19 століття. У будівлі музею проводять концерти старовинної музики.